Skip to main content

Ékszerek

Ékszereimet többféle technikával készítem. Több, mint két éve indultam el ezen a vonalon, és egyre inkább belemerülök a lehetőségek kimeríthetetlen tárházába. Használok selymet, akvarell festményt és grafikai technikákat elkészítésükhöz. Mind egyedi, eredeti, nem fénymásolt, sokszorosított darab. Túlnyomó többségben orvosi fém alapokra dolgozom.
Leginkább Portugália ihlette darabjaim vannak túlsúlyban, de sok szépség megihlet, amit látok magam körül.
















Comments

Popular posts from this blog

Alapszínek - Sárga

  A sárgáról jobbára a nap , az arany jut eszünkbe. Élénk szín, általában az öröm, értelem, kreativitás , kíváncsiság és energia szavakra asszociálunk. Negatív értelmezésben féltékenységre, haragra. Ez a szín a legtöbb környezetben magára vonja a figyelmet. Javítja az étvágy at, ezért konyhában kifejezetten előnyös használni. Az egyik legösztönzőbb szín , amelynek élénk árnyalatai képesek fokozni a szellemi aktivitást, növelni az optimizmust, az önbecsülést. A sárga sápadt változatai viszont csökkenthetik az energiánkat. A harmadik, napfonat csakra színe a citromsárga.   Érdekességek: A sárga szín vonzza a legtöbb rovart. A sárga virágok kiemelkednek a környezetükből és még a gyengébben látó rovarokat is elvezetik a pollen- és nektárforráshoz. Görögországban a sárga a szomorúság, Franciaországban és nálunk is az irigység színe. Bár optimista színként tartják számon, mégis az emberek hajlamosak elveszteni a türelmüket sárga szobában, ha sokat tartózkodnak ott.

Játék - Game

Mától lehet játszani ezért a kendőért, itt a Facebookon. You can win this scarf here, on Facebook.

Viasztechnika / Wax technique

Egyik kedvenc sálam. Viasztechnikával készült, ami elég macerás, mert többször kell festeni, viaszozni, majd jó hosszan vasalni. De megéri! Lényege, hogy ahol viasszal lefedjük az anyagot, ott a festék nem tudja befogni. Legelőször felvisszük az alapszínt vagy színeket, majd viaszréteg következik (a képen jól láthatók az ecsetvonások, amit egy durva szőrű ecsettel húztam). Aztán megint jöhet festék és megint viasz, tetszés szerint. A festék száradása után jöhet a vasalás, jó alaposan, míg az utolsó csepp viaszt ki nem vasaltuk. Mosás, szárítás. Sajnos fázisfotókat nem készítettem, de ezt a technikát Izabella Whitworth weboldalán nagyon jól elsajátíthatjuk. A fotók még azok számára is iránymutatóak, akik nem értik az instrukciókat. (Fontos megjegyezni, amit Izabella is említ, hogy a viaszvasalás közben jól szellőző helyen tartózkodjunk. Valamint a forró viasszal óvatosan bánjunk. Én ennél a kendőnél ú.n. hideg-viaszt használtam. Előnye, hogy nem kell melegíteni, hátránya, hogy nem ann...